Kryptowaluty – jak zacząć?

W tym dziale zebraliśmy podstawowe treści dotyczące rynku kryptowalut. Ułożyliśmy je w taki sposób, aby początkujące osoby mogły najpierw zrozumieć zasady funkcjonowania tego rynku, a następnie przejść do konkretnych działań.

Uwaga: jeśli jesteś już na rynku krypto, a chcesz skorzystać z naszej oferty i obniżyć swoje prowizje na giełdach, kliknij tutaj.

Wiele osób patrzy na rynek kryptowalut z bardzo dużym dystansem. Niechęć wynika z różnych powodów. Jedni nie widzą w Bitcoinie żadnej wartości, inni preferują aktywa materialne bądź akcje. Są również i tacy, których przeraża zmienność kryptowalut.

Nie zmienia to jednak faktu, że podejście do kryptowalut zmienia się wraz z tym jak stopniowo zgłębiamy tajniki tego rynku. I właśnie w tym celu stworzyliśmy odcinek „Bitcoin – na czym polega jego wartość?”.

Innymi słowy proponujemy Wam, abyście dali sobie szansę na zrozumienie rynku kryptowalut, sprawdzili czym wyróżnia się Bitcoin i dlaczego może być alternatywą dla dobrze znanych nam walut.

Być może ten odcinek kompletnie Was nie przekona. Nie będzie w tym nic złego – przecież nie każdy musi być na rynku krypto, tak samo jak nie każdy inwestuje w akcje. Warto jednak przynajmniej sprawdzić na czym polega wartość Bitcoina.

Nagranie dostępne dla każdego

Na czym polega wartość Bitcoina?

Skoro poznaliście już pierwsze tajniki dotyczące Bitcoina, to nadeszła pora, aby pójść krok dalej. Przygotowaliśmy dla Was nagranie, zatytułowane „3 rzeczy, które warto wiedzieć zanim zainwestujesz w krypto”.

Zachęcamy Was do jego obejrzenia. Po tym nagraniu przejdziemy już do pierwszych praktycznych aspektów.

Po obejrzeniu dwóch powyższych filmów wiecie już:

 • na czym polega wartość Bitcoina,
 • jak wygląda cykliczność na rynkach krypto,
 • w jaki sposób można kupować kryptowaluty.

Pora zapoznać się z giełdami kryptowalut. Przygotowaliśmy dla Was instruktażowe nagrania w jaki sposób korzystać z największych platform na których handluje się krypto. Mamy na myśli Binance, Kucoin oraz Coinbase.

Ważna uwaga: nieprzypadkowo opisaliśmy więcej niż jedną giełdę. Różnią się one pod kątem zalet. Wygląda to następująco:

 1. Kucoin to uniwersalna giełda, która umożliwia wpłatę tradycyjnych walut (np. euro) a następnie zakup kryptowalut. Prowizje na tej giełdzie są bardzo niskie. Z kolei po rejestracji przez nasz link można dodatkowo obniżyć prowizje o 20%.
 2. Binance to giełda, która oferuje bardzo niskie prowizje. Świetnie sprawdza się w handlu kryptowalutami i dysponuje szeroką ofertą. Z kolei po rejestracji przez nasz link można dodatkowo obniżyć prowizje o 20%. Jedyny minus - wpłaty walut tradycyjnych nie są tutaj takie łatwe (dużo lepiej wypadają pozostałe dwie giełdy).
 3. Coinbase to giełda, na którą niezwykle łatwo jest wpłacić środki. Niestety, handel kryptowalutami jest stosunkowo drogi, dlatego też Coinbase najlepiej służy do pierwszego zakupu kryptowalut za euro. Następnie kryptowaluty można wysłać na Kucoin lub Binance.

 

Jakie jest optymalne rozwiązanie?

Wersja 1 (prostsza): rejestracja na Kucoin, wpłata środków w tradycyjnej walucie, a następnie zakup kryptowalut i handel na tej giełdzie.

Wersja 2 (bardziej skomplikowana): wpłata na Coinbase i dokonanie pierwszego zakupu krypto. Kolejne transakcje najlepiej wykonywać już na giełdach z niższymi prowizjami, jak Kucoin czy Binance (pamiętajcie, że kryptowaluty można bez problemu przesyłać między giełdami).

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego podajemy Wam dwie wersje zamiast po prostu zaproponować jeden schemat oparty na jednej giełdzie. Powody są bardzo proste. Kiedy na rynek krypto zawita euforia i zaczną o nim mówić dosłownie wszyscy, to więcej osób będzie chciało zakładać konta na giełdach. Wówczas proces weryfikacji użytkownika (KYC) może wydłużyć się do kilku dni.

Dodatkowo, możliwość późniejszej wypłaty środków z kilku różnych giełd może ułatwić Wam życie. Nie będziecie musieli zlecać jednej dużej wypłaty, która byłaby analizowana pod kątem AML (pranie brudnych pieniędzy). Zamiast tego w skrajnym przypadku będziecie wypłacać pieniądze z kilku giełd. Z tego powodu w naszych instrukcjach postanowiliśmy zawrzeć aż trzy różne, duże giełdy.

Podstawy kryptowalut w jednym miejscu

Przygotowaliśmy dla Was cały kurs dotyczący podstaw rynku kryptowalut. Aby zyskać dostęp wystarczy założyć darmowe konto na giełdzie Kucoin lub Binance. Nie musicie dokonywać żadnych zakupów. Założenie konta z naszego linku jest wystarczające.

 

Czekają na Was następujące filmy:

 • Skąd się bierze Bitcoin?
 • Co, jeśli nie Bitcoin? Jakie mamy alternatywy?
 • Czy blockchain to prawdziwa rewolucja?
 • Jak posługiwać się portfelem Metamask?
 • Jak zwiększyć swój zysk na krypto? Altcoiny na dalszą część hossy (publikacja: wiosna/lato 2024)

 

Pamiętajcie, że rejestracja na Binance lub Kucoin z naszego linku automatycznie obniża Wasze prowizje o 20%.

Poniżej znajdziecie instrukcję obsługi poszczególnych giełd.

Giełdy kryptowalut

Nagranie dostępne dla każdego

Instrukcja nr 1 - Kucoin

Aby przejść do założenia konta na Kucoin, kliknij tutaj (rejestracja z naszego linku zapewnia dostęp do kolejnych odcinków kursu oraz obniża prowizje na giełdzie o 20%).

Nagranie dostępne dla każdego

Instrukcja nr 2 – Binance

Aby przejść do założenia konta na Binance, kliknij tutaj (rejestracja z naszego linku zapewnia dostęp do kolejnych odcinków kursu oraz obniża prowizje na giełdzie o 20%).

Nagranie dostępne dla każdego

Instrukcja nr 3 - Coinbase

Aby przejść do założenia konta na Coinbase, kliknij tutaj.

Bezpieczeństwo – jak przechowywać kryptowaluty?

Kiedy już dokonamy zakupu kryptowalut na giełdzie, najlepiej przenieść je na zewnętrzny nośnik. W ten sposób osiągamy wyższy poziom bezpieczeństwa i nie musimy przejmować się atakami na giełdy krypto.

Osoby posiadające kryptowaluty korzystają głównie z Trezora oraz Ledgera.

Jeśli chodzi o to pierwsze rozwiązania, to poniżej możecie obejrzeć instrukcję w jaki sposób posługiwać się Trezorem.

Nagranie dostępne dla każdego

Jak korzystać z Trezora?

Jeśli chcecie zamówić Trezora, możecie zrobić to tutaj.

Z kolei Ledger to konkurencyjne urządzenie, które działa na podobnych zasadach. Jeśli chcecie zamówić Ledgera na stronie producenta, wystarczy kliknąć tutaj.